Статьи

Что пишут в мире об ALEX?

Microscope

Оцінка нового мультиплексного аналізу для діагностики алергії

Buzzulini Francesca 1, Da Re Mirella 1, Scala Enrico 3, Martelli Paola 1, Conte Mariaelisabetta 1, Brusca Ignazio 2, Villalta Danilo 1

1 Allergy and Immunology Unit, Santa Maria degli Angeli Hospital, Pordenone, Italy
2 Laboratory Medicine Unity of Buccheri, la Ferla Hospital, Palermo, Italy
3 IDI–IRCCS Istituto Dermopatico dell’Immacolata, Rome, Italy

За останні роки в алергології відбулись, без перебільшення, революційні зрушення, вони стосуються насамперед нових методів діагностики, а саме молекулярної алергодіагностики, яка стрімко увійшла в повсякденну практику лікаря-алерголога, змінюючи парадигму розуміння причини розвитку тої чи тої алергічної патологіі і надаючи більш таргетні дані щодо лікувальних та елімінаційних заходів. Водночас відбувається певна еволюція самих методів молекулярної алергодіагностики, щороку відкривають нові молекули алергенів, які з часом з’являються в оновлюваних системах діагностики.
Багатокомпонентний тест-аналізатор нового покоління ALEX (Allergy Explorer) з’явився на ринку відносно нещодавно, але вже встиг здобути прихильність як практикуючих лікарів, так і науковців світового рівня. Велика кількість досліджень ALEX була зроблена в Україні і на загал вже представлені перші результати щодо ефективності, специфічності та чутливості методу. Як будь-який новий метод у медицині, ALEX-тест активно вивчається, й доказова база щодо нього тільки накопичується, але має велике значення, щоб дослідження були якісними, виконані авторитетними вченими й опубліковані в авторитетних наукових виданнях.
Пропонуємо до вашої уваги переклад одного з таких досліджень, яке вийшло у 2019 р. в рамках журналу Clinica Chimica Acta видавничої компанії Elsevier.

Оригинал